Aktywność fizyczna ze smartfonem

Aktywność fizyczna ze smartfonem

Aktywność fizyczna ma wiele zalet. Jest dobra dla zdrowia, ale wspomaga także odchudzanie. W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna może nie jest na wymarciu, ale na pewno jej problemem jest fakt, że coraz mniej osób jest aktywnych fizycznie. Rozwój technologii sprawił, że ludzie, a zwłaszcza młodzież woli siedzieć przez komputerem, telewizorem, czy konsolą do gier, a nawet jak wyjdą to mają w kieszeni telefon lub przenośną konsole, gdzie mogą grać lub „buszować” po internecie. Aktywność fizyczna to dla wielu z nich pojęcie obce. Nawet w szkole wiele osób unika wychowania fizycznego, czyli często jedynej szansy na jakąkolwiek aktywność. Aktywność fizyczna nie jest przymusowa i nikt nikogo do niej nie zmusi, to każdy musi chcieć sam być aktywny fizycznie. Warto jednak czasami zobaczyć jakie korzyści daje aktywność fizyczna szczególnie dla zdrowia. Dłuższe spacery, lekka przebieżka, czy nawet jazda na rowerze przynajmniej raz w tygodniu nikogo nie zabije, a da pozytywne efekty dla organizmu i zdrowia.

Można więc śmiało powiedzieć, że to co stało się nowinką technologiczną, ale także miało nam życie ułatwiać. Stało się trochę niechcianym, ale także uciążliwym akcesorium, które nas uzależnia od siebie i to z roku na rok coraz bardziej. Powstają także różne aplikacje, które sprawiają, że coraz częściej zaglądamy do smartfona.

Uwaga na dane osobiste w smartfonie

Istnieje takie pojęcie danych, które są dla nas osobiste, jak „dane wrażliwe” to znaczy takie dane, których raczej nie chcielibyśmy ujawniać publicznie, bo stanowią one dla nas coś intymnego, ale także czasem nawet wstydliwe informacje, przeznaczone wyłącznie na nasz własny użytek. To mogą być różnego rodzaju choroby, albo ułomności, z którymi sami próbujemy sobie poradzić. Takie dane wydawać by się mogło, że nikomu się nie przydadzą, ale okazuje się, że istnieją takie grupy osób, które czyhają tylko na nasze, tajemnicze dane. Mogą one być wykorzystane na przykład do śledzenia nas w realu, albo nękania nie tylko telefonami, ale na przykład grafikami, postami na Facebooku/a>, albo innego rodzaju zaczepkami. Takimi jak uszczypliwe uwagi, a nawet niekiedy prywatne wiadomości.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-08-21
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.